Nieregularna miesiączka - nieobfite krwawienia

Witam, mam 23 lata i od kilku miesięcy mam nieregularną miesiączkę. Zwykle wszystko było dobrze, dostawałam okres średnio co 30 dni i nic się nie działo. Od kilku miesięcy miesiączkuję średnio tydzień, po zakończeniu miesiączki. Czasami są to tylko kilkudniowe nieobfite krwawienia, a czasami siedmiodniowe miesiączki. Boję się, że jest to coś poważnego. Czy dolega mi coś poważnego? Proszę o poradę.

Witam serdecznie!

Jeśli dobrze rozumiem występują u Pani krwawienia międzymiesiączkowe. Cykle kobiety trwają około 30 dni, czasem dłużej. Każde krwawienie/ plamienie mające miejsce tydzień po zakończeniu okresu należy uznać za krwawienie patologiczne wymagające diagnostyki.

Do ustalenia przyczyny Pani dolegliwości konieczna jest wizyta u ginekologa, który uszczegółowi wywiad, a następnie Panią zbada.

Przyczyn nieregularnych krwawień jak i występowania plamień międzymiesiączkowych. W młodych kobiet są to najczęściej zaburzenia hormonalne, ale także endometrioza, polipy, nadżerki. Ze względu na regularne ich występowanie najbardziej prawdopodobna jest pierwsza przyczyna.

Pozdrawiam.