Nieregularna miesiączka podczas karmienia - czy mam sie obawiać?

Witam,
mój synek urodził się w październiku 2009. Cały czas jest karmiony piersią. Pierwszą miesiączkę po porodzie dostałam 28 lipca. Przed ciążą mój cykl trwał 28 dni. Kolejnej miesiączki nie dostałam. Zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie.
Chciałam zapytać, czy to normalne w czasie laktacji? Czy miesiączka powinna, skoro już się pojawiła, występować regularnie? Czy laktacja ma wpływ na wynik testu ciążowego? Ostatnia moja wizyta u ginekologa była w czerwcu, lekarz powiedział, że jestem zdrowa.
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Nie ma informacji na temat tego, aby wynik testu ciążowego mógł być zafałszowany w trakcie karmienia piersią. U wielu kobiet regularność okresu powraca dopiero po zaprzestaniu karmienia piersią.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl