Nieregularne cykle i brązowe plamienia a planowanie ciąży

Witam, od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko. Mam cykle nieregularne najkrótszy trwa 25 dni zaś najdłuższy 29 dni. Często mam brązowe plamienia i śluz zabarwiony krwią. Czasami krwawię 17 dni. Wykonałam już wszystkie badania, wyniki miałam dobre, tylko progesteron mam za niski. Współżyłam z mężem w dniu owulacji, jednak już 1 dzień po miałam brązowy śluz, 2 dnia już śluz zabarwiony krwią, czy są jakieś szanse że doszło do zapłodnienia? co to może oznaczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienia/krwawienia śródcyklowe mogą być wynikiem obniżonego poziomu progesteronu w drugiej fazie cyklu. To też może być przyczyna trudności z zajściem w ciążę. Trudno jednak ocenić czy w tym cyklu zaszła Pani w ciążę - teoretycznie jest to jednak możliwe. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.