Nieregularne cykle miesiączkowe u 18-latki

Witam. Mam 18 lat. Od dłuższego czasu mam nieregularne cykle miesiączkowe. Pierwszy okres dostałam mając 13 lat. w sierpniu dostałam okres 17, trwał 6 dni jak zawsze, kolejny powinien być 21.09 (cykl 36 dniowy), jednak 9 września był pierwszy dzień brunatnego plamienia, zdarzało się to wcześniej ale przez ok 2 dni. Teraz plamienie trwało 8 dni, po czym kolejne 4 była krew (myślałam że to okres). wczoraj plamienie znowu się pojawiło, dziś obficie. 26 współżyłam z partnerem. Co się ze mną dzieje?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych czy infekcji. Wskazana jest wizyta u specjalisty ginekologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.