Nieregularne cykle miesiączkowe u 20-latki

Nieregularne cykle menstruacyjne. Mam 20 lat i przez pół roku przyjmowałam Luteinę, po której na początku była poprawa. Niestety ostatnie 3 cykle były znów nieregularne, krwawienia dość obfite i występowały z jednodniową przerwą. Badanie USG wykonałam 13 lutego 2014r (lekarz nie znalazł żadnych nieprawidłowości). Po ostatniej wizycie u ginekologa, lekarz zmienił lek na duphaston, który zacznę dopiero przyjmować. Czy przyjmując ten lek mam większe szanse na uregulowanie cyklu?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Zastosowane leczenie ma na celu wyregulowanie cyklu. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.