Nieregularne i bolesne miesiączki oraz biała wydzielina z sutka

Od paru lat walcze z nieregularnym okresem czasem jest co miesiac a czasem co dwa miesiace.miesiaczki sa bardzo bolesne. Jestem dziewica nigdy niewspolzylam a wczoraj nacisnelam lekko lewego sutka i wyplynelo z niego biala wydzielina natomiast dzis przezroczysta,jestem obecnie przed okresem lada dzien powinnam dostac bo mam juz lekkie plamenia jak zobaczylam ta wydzieline to strasznie sie zdenerwowalam. Czy to moze miec cos wspolnego z podwyzszona prolaktyna? Duzo sie stresuje. Mam 20 lat.

Szanowna Pani!

Owszem, wydzielina z sutka może być związana z podwyższonym ;poziomem prolaktyny.
Niemniej jednak wydaje mi się, że opierając się na tym co Pani pisze o swoich dolegliwościach- należałoby wykonać badania hormonalne oraz USG sutków i narządu rodnego i wtedy ustalić dalsze postępowanie.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka