Nieregularne i skąpe miesiączki a zmiana klimatu

Witam, mam 20 lat. Moje miesiączki są zawsze nieregularne, cykl czasami trwa nawet do 60 dni. W te wakacje wyjechalam do Włoch na 3 tygodnie. Zamiast normalnego okresu miałam plamienie przez ok tydzień czasu, coś jak skrzepy krwi i bylo to glównie zauważalne podczas podcierania się papierem (przepraszam za dosłowność). Zamiast podpaski używałam wkładki, a na noc nie zakładałam nic. Niepokoi mnie to bo ciążę wykluczam, nie współżyłam z nikim jeszcze. Nie byłam jeszcze u ginekologa.Proszę o radę.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W przypadku zmiany klimatu, zwłaszcza u osób z nieregularnym cyklem miesiączkowym, często okres jest nieco inny (np. mniej obfity). Nie wydaje się aby był to powód do niepokoju. Jeżeli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości proszę zgłosic się do ginekologa. Po badaniu na pewno będzie mógł więcej powiedzieć.