Nieregularne miesiączki i krwawienia międzymiesiączkowe

Witam. Mam 48 lat, jestem kobietą. Zawsze miesiączkowałam regularnie. Dwa miesiące temu miałam skąpą miesiączkę, po tygodniu dostałam kolejną bardzo obfitą, która trwała 10 dni. Po miesiącu dostałam skąpe krwawienie (3 dni), następnie po kilku dniach przerwy dostałam normalną miesiączkę i trwa do tej pory. Od 3 lat choruję na chorobę niedokrwienną serca i przyjmuję leki. Podstawowe badania krwi i moczu mam w normie. Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś dodatkowe badania przed wizytą u ginekologa? Ewentulalnie - jakie badania może zlecić ginekolog i o czym mogą świadczyć te objawy?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawione informacje sugerują występowanie krwawień międzymiesiączkowych. Są to krwawienia występujace niezależnie od krwawień miesięcznych. W Pani przypadku mogą mieć miejsce krawienia miesięczne oraz międzymiesiączkowe bądź tylko te drugie. Zwykle są objawem patologii w obrębie dróg rodnych, niejednokrotnie stanowią pierwszy sygnał alarmujący. Ich wystąpienie powinno skłaniać do niezwłocznej wizyty u ginekologa w celu zdiagnozowania i leczenia przyczyny. Same krwawienia, nawet jeśli niewielkie, ale częste i przewlekajace się, również stanowią zagrożenie.