Nieregularne miesiączki i plamienia zamiast okresu

Witam serdecznie, mam nieregularne miesiączki, ale ostatnia nie dość, że się spóźniła ponad tydzień to zamiast miesiączki przez kilka dni mam plamienie, wykonałam 3testy przed spodziewana miesiączka i w czasie plamienie, dwa z rana i wszystkie wyszły negatywne, do tego przez kilka dni miałam zawroty głowy z nudnosciami i wymiotami, które ustąpiły czy mimo to powinnam się wybrać do lekarza?? Dodam, że w ostatnim czasie miałam dużo nerwów, czy to może wpływać na takie zaburzenia? Proszę o radę.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Brak miesiączki w oczekiwanym terminie może być spowodowany stresem, intensywnym odchudzaniem, intensywnym wysiłkiem fizycznym, długą podróżą, pracą w porze nocnej, jednakże może również wynikać z zaburzeń hormonalnych. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu Proszę również pamiętać, że wynik testu ciążowego jest najbardziej wiarygodny, gdy test jest wykonywany po ok. 14 dniach od stosunku płciowego - wykonany wcześniej może dać wynik fałszywie ujemny. Jeżeli stan Pani organizmu budzi Pani niepokój, zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Pozdrawiam.