Nieregularne miesiączki i tabletka po a ryzyko ciąży

Witam, zawsze miałam nieregularna miesiączkę. Ostatnia pojawiła się 25.X. 24.XI kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Tabletkę "72 h po" wzięła po ok.30 h po stosunku. 2.XII zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Dzisiaj go powtórzyłam i wyszedł pozytywnie. Miesiączki nadal brak. Nie ma możliwości żebym zaszła w ciąże wcześniej przed feralnym stosunkiem gdyż mieliśmy z partnerem przerwę 3 miesięczna. Czy możliwe jest, że tabletka ,,po,, nie zadziałała? Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, tabletka 72h po nie działa w 100%. Jest więc możliwe że doszło do zapłodnienia. Wskazana konsultacja ginekologiczna. Niezbędne jest przeprowadzenie badania oraz USG ginekologicznego w celu potwierdzenia ciąży.