Nieregularne miesiączki i wynik badań hormonalnych

Witam. Mam problemy z regularnością miesiączek. Własnie dostałam wyniki badań FSH, LH, Estradiol, Prolaktyna, TSH,Testosteron i FT4. Wszystko jest OK oprócz niskiego poziomu Estradiolu (24) i wysokiego poziomu prolaktyny po MTC (ok. 10x większy). Nie mam pojęcia skąd te nieprawidłowe wyniki i dlaczego nie mam okresu. Wiem, że zespół poli. jajników odpada, bo miałam wyk. USG. Dostałam od ginekologa Bromergon do codziennego zażywania. A Luteiną wywołuję miesiączki. Z góry dziękuję za pomoc, JooSka

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony poziom prolaktyny po MTC wskazuje na hiperprolaktynemię czynnościową, co może być przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem.