Nieregularne miesiączki przy PCOS

Mam problem z regularnymi miesiączkami i nadmiernym owłosieniem. W w. 15 lat zdiagnozowano mi policystyczne jajniki. Brałam Glucophage, Luteinę i Femoston Mite. Żaden z nich nie uregulował miesiączek. Owłosienie zmniejszył Spironol. Drugi lekarz na podstawie badania estradiolu (70,77 pg/ml), FSH (5,56 mlU/ml) i LH (7,79 mlU/ml) wykluczył policystyczne jajniki. 2 lat przyjmuję antykoncepcję. Zdarza się że czasem krwawienie nie występuje. Czy to normalne? Kiedy mówi się o policystycz. jajnikach?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Polecam przeczytanie artykułu: portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos.