Nieregularne miesiączki u 52-latki

Miałam okres w kwietniu 2014r, potem przez parę miesięcy nie było żadnych plamioeń i krwawień i w dniu 02 listopada 2014r. dostałam okres.Mam 52 lata, czy powinnam się zabezpeczać, czy mozliwe jest zajście w ciążę? Dziękuję za odpowiedź.

Elżbieta Rhone

Witam,
przede wszystkim powinna Pani udać się do lekarza aby wyjaśnić przyczynę tego krwawienia - możliwe, że to miesiączka (która teraz ma prawo występować nieregularnie), ale możliwe, że krwawienie ma też inną przyczynę.