Nieregularne miesiączki u nastolatki i biały śluz

Witam. mam miesiączke od 3lat, niestety nadal nie jest ona regularna. było nawet tak że przerwy było 6miesięcy, bardzo się boję ponieważ mam 18 lat, wydziela mi się biały śluz i mam mocna strukturę włosów w okolicach intymnych. wiem że muszę pójść do ginekologa ale się boję, czego to moga byc objawy? i jak(dokładnie krok po kroku) będzie badał mnie lekarz?

Renata GrzechociĹska

Witam!
konsystencja i kolor śluzu zależą od etapu cyklu miesiączkowego. Śluz początkowo jest gęsty, lepki, biały i mętny. Lecz w miarę wzrostu poziomu estrogenów staje się przejrzysty, śliski i rozciągliwy. O ile nie występują u Pani objawy sugerujące infekcję np. wydzielina jest biała przypominająca konsystencją serek lub świąd, można przypuszczać, że jest to wydzielina prawidłowa. Oczywiście z racji tego, że miesiączki jeszcze są nieregularne należy udać się do ginekologa, który najpierw zbierze z Panią wywiad a następnie zbada przez pochwę lub odbyt w zależności od tego czy posiada Pani błonę dziewiczą czy nie.
Pozdrawiam