Nieregularne plamienia po zażyciu antykoncepcji awaryjnej

Dzień dobry! Dwa tygodnie temu zakończył mi się okres, w tym czasie współżyłam z chłopakiem, niestety antykoncepcja zawiodła i przyjęłam z tego względu 5 dni temu escapellę. Dziś pojawiła się brązowa wydzielina, która wydostaje się z pochwy. Co to oznacza? Martwi mnie ta sytuacja.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Po przyjęciu tabletki po stosunku mogą wystąpić nieregularne plamienia czy krwawienia, związane z zachwianiem gospodarki hormonalnej. Bardzo możliwe, że to plamienie przejdzie w krwawienie i po prostu można to uznać za wcześniejszą miesiączkę. Gdyby przedłużało się ono znaczenie lub w kolejnym cyklu także wystąpiłyby takie niepokojące plamienia to wtedy trzeba skonsultować się z ginekologiem. Pozdrawiam!