Nieregularne, skąpe okresy i bóle podbrzusza

Mam 35 lat, miesiączkuję od 11 roku życia. Prowadzę aktywne życie seksualne. Do 33 roku życia miesiączki były nieregularne, nigdy wcześniej nieregulowane. Jako, że ostatnimi czasy dowiedziawszy się, że z powodu choroby WODOGŁOWIA, którą przeszłam(?)-nigdy nie będę w 100% zdrowa- w dzieciństwie mogę mieć problemy z macierzyństwem. Postanowiłam zapytać mojego ginekologa co w moim przypadku? Lekarz prowadzający stwierdził, że nie ma powodu aby myśleć o problemach niepłodności. Moje okresy były regularne w ciągu tych 24 lat tylko 2 lata.
W styczniu 2010. Wtedy to dostałam "okres" 10 dni wcześniej, trwał 7 dni.. Pisze "okres" ponieważ nigdy moje krwawienia nie były tak skąpe i w kolorze brązowym. W lutym plamienia pojawiły się po 3 tyg od poprzedniego, trwały 5 dni. Miewam też bóle w podbrzuszu, coś a'la wzdęcia, a co dziwniejsze zaobserwowałam również okresowe pojawianie się nieprzyjemnej woni bez żadnych upławów itp.
Wykonałam też test ciążowy, wynik negatywny. Proszę o zdiagnozowanie mnie. Choć wiem, że to nie zastąpi wizyty chciałabym wiedzieć co mogą oznaczać moje objawy? Chcę udać się do lekarza, niestety nie będzie to możliwe w najbliższych 2 miesiącach, ponieważ przebywam za granicą.
Dziękuję. Pozdrawiam. Anna

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wodogłowie, leczone w dzieciństwie, nie powinno wpływać na Pani płodność. Trudno mi jednak oceniać tę kwestię z całkowitą pewnością, ponieważ nie znam dokładnej diagnozy, sposobu leczenia, ewentualnych powikłań, które u Pani być może wystąpiły itp.

Ewentualne problemy z zajściem w ciążę mogą być u Pani natomiast spowodowane dość późnym wiekiem, w którym rozpocznie Pani starania (po 30. roku życia powoli, ale nieuchronnie obniża się, tak iż zajście w ciążę może okazać się trudniejsze niż np. byłoby to 10 lat temu).

Pani objawy (nieregularne miesiączki teraz i w przeszłości) wskazują na istnienie zaburzeń hormonalnych. Nieprzyjemny zapach może natomiast być związany z infekcją w obrębie dróg rodnych. Wizyta u lekarza w najbliższym czasie byłaby bardzo wskazana. Konieczne będzie badanie ginekologiczne oraz badania krwi (stężenie hormonów).

Pozdrawiam serdecznie!