Nieregularność cykli, bóle podbrzusza i piersi

witam, mam problem ponieważ zwykle moje cykle trwają 25 dni jednak w zeszłym miesiacu cykl trwał 31 dni. W tym miesiącu dzisiaj mija 31 dzień cyklu a okresy nie mam. Mam silne bóle podbrzusza oraz piersi od jakiś 4 dni. Seks uprawiałam z zabezpieczeniem. Jakie mogą być przyczyny tego opóźnienia ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje wiele przyczyn, które mogą powodować nieregularne cykle i opóźnienie miesiączki, w tym anemia, zaburzenia funkcji tarczycy, inne zaburzenia hormonalne, choroby układowe, itd. Jeśli miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku kolejnych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.