Nieregularność okresu po zastosowaniu Escapelle

Witam. Kochalem sie z dziewczyna w kwietniu byl to stosunek bez zabezpieczenia,nie doszedlem w niej,dla pewnosci na drugi dzien zazyla Escapelle.Dla pewnoci zrobila test ktory byl negatywny,za 2 tygodnie kochalismy sie ponownie i z gumka,przed dojsciem wyszedlem z niej dla pewnosci,gumka nie pekla.Okres ma nieregularny,wczesniej brala tabletki anty...ale je odstawila...teraz jej sie okres spoznia 5 dni...wczesniejszy trwal 2 dni...jakas sugestia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przyczyn opóźnienia miesiączki u Pana partnerki może być wiele, w tym nieregularna miesiączka i jej przyczyny (np. zaburzenia hormonalne) jak i zażycie Escapelle. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Pana partnerka powinna cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli nie wystąpi, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.