Nieregularny okres a współżycie

witam! jak do tej pory dostawałam dosyć regularnie okres, od jakiegoś czasu (tj. około 3 miesięcy) regularnie uprawiam seks ze swoim chłopakiem (oczywiscie sie zabezpieczamy) i od momentu kiedy zaczęliśmy współżyć okres co miesiąc się spóźnia. Teraz spóźnia mi się już o 4 dni i nie wiem co się dzieje. Czy seks ma wpływ na regularność okresu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najwidoczniej ma wpływ, jednak nie na sam okres a na poziom hormonów, które akurat w tym przypadku powodują opóźnienie okresu.