Nieregularny okres po 3 latach od pierwszej miesiączki

Witam.
Mam 17 lat, nie całe 3 lata temu dostałam pierwszy okres . Od tamtej pory w ogóle się nie uregulował. Trwa czasem nawet 2 tygodnie. I za każdym razem jest bardzo obfity i ze skrzepami. Nigdy nie uprawiam seksu. Co jest przyczyną tego, mam nadzieje że to nie żaden rak albo coś, może powinnam brać jakiś tabletki?
U ginekologa jeszcze nie byłam ponieważ nie mam na to odwagi.

Witam serdecznie,

Najczęstszymi przyczynami krótkich cykli oraz obfitych miesiączek są zapalenie przydatków lub zaburzenia hormonalne. W pierwszym przypadku konieczna jest antybiotykoterapia. Natomiast przy zaburzeniach hormonalnych konieczne jest włączenie leków zawierających żeńskie hormony.
Jednak diagnoza jest możliwa tylko po konsultacji ginekologicznej.

Pozdrawiam