Nieregularny okres po stosunkach

Witam, ostatnią miesiączkę dostałam 27 grudnia. Dzisiaj mija 57 dzień cyklu i jej nie mam. W piątek 12 lutego zrobiłam test i wyszedł negatywny. W tym czasie spałam ze swoim chłopakiem 16 stycznia (byliśmy zabezpieczeni). Z drugiej strony wcześniejsze miesiączki dostawałam po 35, 41, 25 dniach. Na wakacjach 3 lipca dostałam miesiączkę po ponad 2 tygodniach spóźnienia, po czym znów dostałam ją 23 lipca. Byłam wtedy u ginekologa, jednak powiedział, że nie mam czym się przejmować i że to normalne.
Miesiączkuje od ponad 6 lat i takie problemy mam od około roku. Dziwi mnie to, bo od początku miałam w miarę regularne ok 28-32 dniowe cykle.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli ostatni stosunek miał miejsce 16 stycznia, to praktycznie nie ma szansy, że jest Pani w ciąży (wynik testu po tak długim czasie możemy traktować już jako wiarygodny). Ponieważ ma Pani bardzo nieregularne cykle, radzę wykonać badania hormonalne. W tym celu należy udać się do lekarza ginekologa, który wypisze odpowiednie skierowania. Takie wahania mogą także być wywołane np. stresem lub nieprawidłową (zbyt restrykcyjną) dietą.
Pozdrawiam serdecznie!