Nierówne piersi i zgrubienie - co to może być?

Witam,

jestem kobietą, mam 18 lat. Od dłuższego czasu zauważyłam, że jedna moja pierś jest nieco większa od drugiej, nie martwiłabym się tym gdyby nie to, że wyczułam małe zgrubienie górnej części lewej piersi, dodam też, że jedna cześć sutka marszczy się natomiast reszta puchnie jest tak dość często i towarzyszy temu ból. Powinnam udać się z tym do lekarza, czy w moim wieku to normalne?

Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Przyczyn Pani objawów może być bardzo wiele. Najprawdopodobniej wiążą się one z procesami związanymi ze wzrostem piersi lub też jakże częstymi w wieku dojrzewania zaburzeniami hormonalnymi. Niepokojące może być nawracanie objawów. Warto skonsultować się z lekarzem specjalistą ginekologiem, aby wykluczyć ewentualne choroby.