Nieśmiałość oraz stres związany z kontaktami z ludźmi w nowej pracy

Witam od kilku miesięcy chodzę do pewnej pracy która głównie wymaga kontaktu z ludźmi byłem raczej pewny ze dam sobie z nią radę lecz moja nieśmiałość nieco mnie zamyka i odczuwam straszne stresy aż bóle w klatce piersiowej które nie mogę uspokoić wmawiam sobie ze to tylko moja praca itd lecz nic nie pomaga i nie wiem czy to przez to ze się wstydzę ludzi czy że strachu . Musze iść do psychologa? Pozdrawiam

Proszę Pana,
Trzeba po pierwsze zauważyć, że nowe sytuacje zawsze powodują zwiększone napięcie. Proszę się zorientować jaka jest Pana rola w pracy. Jakie dokładnie czynności ma Pan wykonywać. Może zwrócić się do pracodawcy o dodatkowe szkolenie. Im bardziej cos umiemy robić, tym łatwiej to robimy i z tym mniejszym napięciem. Oczywiście dobrze jest skorzystać z konsultacji z psychologiem, np. by sprawdzić swoje uwarunkowania osobowościowe, by wykorzystywać swoje silne strony i ewentualnie przeorientować strategie kariery.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski