Niespecyficzne objawy a nerwica

Witam! Mam 24 lata. W ostatnim czasie dokuczają mi bardzo dziwne i różnorodne objawy: uczucie "guli" w gardle, poczucie niepokoju, kołatanie serca, nadmierne pocenie, problemy ze snem, drętwienia, mrowienia, przyspieszona akcja serca, bóle w klatce piersiowej, zmienne nastroje - depresje przeplatające się w krótkim czasie z entuzjazmem... Dolegliwości nasilały się wraz z położeniem do łóżka i po obfitych posiłkach, jestem diagnozowana w kierunku refluksu, zażywam już leki na tę chorobę i odczuwam lekką ulgę. Czeka mnie gastroskopia a także wizyta u laryngologa. EKG mam w normie. Mój lekarz przepisał mi także Hydroksyzynę do stosowania na noc sugerując, że większość moich objawów wynika z nerwicy, co może nie być bezpodstawne, ponieważ moje życie ostatnio bardzo się zmieniło i jest to dla mnie bardzo niekomfortowa sytuacja. Skłaniam się do faktu, iż cierpię na nerwicę jednak chce wykluczyć inne przyczyny tego stanu. Wykonałam ostatnio badanie poziomu TSH i hormonów tarczycy. Mam utrudniony kontakt z endokrynologiem, dlatego zanim się z nim skonsultuję proszę o interpretację wyników: TSH 3 : 1,160mlU/l; FT3: 4,41pg/ml; FT4: 1,71 ng/dl. Czy wynik wymaga dalszej diagnostyki tarczycy?

Witam! Aktywność TSH i stężenie FT4 są prawidłowe, stężenie FT3 nieznacznie podwyższone - ale należy je odnieść do wartości referencyjnych dla danego laboratorium (podanych na wydruku wyniku), tym bardziej, że odchylenie jest niewielkie i może się mieścić w ich zakresie. Ponadto największe znaczenie dla oceny czynności tarczycy ma ocena TSH i FT4. Wyniki należy oczywiście przedstawić lekarzowi zlecającemu ich wykonanie, gdyż pełna interpretacja wymaga znajomości obrazu klinicznego - informacji z wywiadu i badania lekarskiego. Pozdrawiam