Nieświeży oddech i biały nalot na języku a objawy Candidy

Od kilku dobrych lat zauważyłam u siebie nieświeży oddech, który nie znika po umyciu zębów i starannemu wypłukaniu jamy ustnej płynem. Na języku utrzymuje się biały nalot, który powoduje, że ślina robi się gęsta o nieprzyjemnym zapachu. Przypadłość nasila się po zjedzeniu czegoś słodkiego, wypiciu słodkiego soku itp. Dodam, że kiedyś miałam problemy żołądkowe i podczas gastroskopii wykryto mi helicobakter pyroli - wyleczono. Bardzo dużo czytałam na temat Candidii, czy moge mieć jej objawy?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Konsekwencje skrzywionej przegrody nosa

Skrzywiona przegroda nosowa to defekt, który może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie mogą być skutki zdrowotne skrzywionej przegrody.

Kilka lat do długo. Czy była Pani z tym problemem u stomatologa?
Staranne szczotkowanie zębów nie wystarczy aby zachować prawidłową higienę jamy ustnej. Niezbędna jest nitka dentystyczna którą usuwamy zanieczyszczenia z przestrzeni pomiędzy zębami. Ważne jest też dokładne czyszczenie języka z osadów zebranych pomiędzy brodawkami. Stosujemy do tego celu specjalne szczoteczki lub skrobaczki do języka. Proponuję zacząć od tego.
Ważna jest konsultacja specjalistyczna aby ocenić stan zębów i dziąseł. Nieświeży oddech może też być spowodowany próchnicą i stanem zapalnym dziąsła.

0

Witam. Wszystko wskazuje na to, że ma Pani grzybicę , szczególnie że objawy nasilają się po słodyczach. Konieczna wizyta u lekarza, wykonanie wymazu z języka i posiewu oraz wdrożeniu leczenia. Proszę pamiętać również podczas higieny j. ustnej o czyszczeniu języka, oraz ograniczeniu słodkich rzeczy. Pozdrawiam Krystyna Pikała

0

Może być , ale njpradopodobniej ma Pani problem z przyzębiem , wymaga to diagnostyki w gabinecie i leczenia choroby przyzębia.
Naloty na języku i błonie śluzowej mogą być również objawami chorób ogólnoustrojowych , także najrozsądniej byłoby się jak najszybciej zająć się tym problemem , np chorób metabolicznych , w tym cukrzycy.
Proszę zwrócić sie do swojego lekarza stomatologa i na wszelki wypadek lekarza rodzinnego w celu zrobienia podstawowych badań,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty