Nietolerancja na nabiał pochodzenia zwierzęcego

Witam, od wielu miesięcy zauważyłam, że mój organizm nie toleruje nabiału pochodzenia zwierzęcego jak i jogurtów naturalnych itp. Od zawsze mam również problem ze skórą, jeżeli nie jem słodkiego nie borykam się z mocnymi wypryskami, jednak zawsze jest ich dużo pod skórą. Myślę, że jest to wina właśnie nabiału. Wiem, że jest to ważny składnik odżywczy, dlatego bardzo proszę o wskazanie mi zamienników, które pozwolą mi dostarczyć ważnych witamin i minerałów oraz jak oczyścić org z toksyn?

Witam,

zachęcam do:
- mlek roślinnych, np. sojowe, owsiane, ryżowe
- jogurtów sojowych
- kaszy jaglanej, amarantusa
- zielonych warzyw np. brokuły, szpinak
- pełnoziarnistych produktów zbożowych

Może Pani też przez jakiś czas przyjmować bakterie probiotyczne (tyle suplement nie może być przygotowany na bazie laktozy) oraz tran.

Pozdrawiam
http://food-diet.pl/