Nietolerancja nabiału w 2. miesiącu ciąży

Dzień dobry mam 22 lata, jestem kobietą. Jestem obecnie w 2 miesiącu ciąży i pojawił się problem, którego nie było. Nigdy nie miałam problemów ze spożywaniem nabiału, niestety teraz po nabiale, np. mleku, bitej smietanie itp. mam silne bóle brzucha, nudności, nawet wymioty. Czy ciąża mogła coś zmienić w moim organizmie na tyle, że pojawiła się np. nietolerancja nabiału? Czy to minie? Czy jest ryzyko, że dziecko będzie miało alergię pokarmową/nietolerancję np. laktozy?

Witam, należałoby zrobić dokładniejszy wywiad oraz być może badania. Być może, że nietolerancja jest przejściowa. Na dzień dzisiejszy powinna Pani wyeliminować z diety produkty bogatolaktozowa, po których czuje się Pani źle. Jednak, aby nie doprowadzić do niedoborów wapnia, proszę spożywać jogurty, kefiry, mleko bezlaktozowe, sery żółte. Produkty te mają znikomą zawartość laktozy. Dzieci mają więcej enzymu trawiącego laktozę. Z wiekiem jego ilość spada. Dziecko może, ale nie musi mieć nietoleracji laktozy.