Nietypowa miesiączka po tabletce 72 h po

Pod koniec sierpnia miałam pewien ryzykowny stosunek w 18.dniu cyklu,na wszelki wypadek poszłam do ginekologa i wzięłam Escapelle ok.33h po zbliżeniu. 11 dni później dostałam okresu, wyglądał zupełnie normalnie. W tym miesiącu okres był spóźniony 1 dzień i, co nietypowe, trwał tylko 2 dni (normalnie min.5). Obecnie mam infekcję dróg oddechowych, mało sypiam i mam dużo stresów, więc to też może mieć wpływ, ale zastanawiam się, czy nie jest to związane z ewentualną nieskutecznością "tabletki po"?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji nie ma powodów do obaw. Rzeczywiście objawy mogą być spowodowane zarówno toczącym się stanem zapalnym oraz infekcjęlą organizmu a także wahaniami hormonalnymi wywołanymi przez tabletkę po.