Nietypowe objawy

Witam!
Moja sytuacja jest następująca: 20 lutego powinnam dostać okres (od dłuższego czasu miałam bardzo regularne miesiączki) - niestety krwawienia nie było, kilka dni później zauważyłam na bieliźnie parę brązowawych plamek i to wszystko. Ponieważ kochałam się z Mężem w dni płodne bez zabezpieczenia (staramy się o dzidzię) 23 lutego zrobiłam pierwszy test ciążowy, 26 drugi test - obydwa miały wynik negatywny.

Bardzo jednak niepokoi mnie mój bardzo twardy, wydęty brzuch (od pępka w dół) - czy to może być związane z jakąś chorobą jajników, jeśli nie jest spowodowane ciążą ?Jeśli chodzi o ewentualne objawy ciążowe, to zaobserwowałam jedynie wzmożoną senność i trochę zmienne humory (jakaś taka płaczliwa jestem) oraz podwyższoną temperaturę ciała - od 37,1 do 37,3 stopni (zaczęłam ją mierzyć we wtorek 23.02), co do piersi to nie są one bolesne, jedynie skóra na nich zrobiła się tak jakby bardziej ,,przezroczysta" - widać wszystkie żyły i naczynia krwionośne z boku obydwu piersi i zwłaszcza na ich górnych częściach. Odczuwam też czasami skurcze i kłucie w podbrzuszu, ale zwykle trwa to tylko chwilkę i szybko przechodzi.
Ale czy dwa testy ciążowe mogą się mylić?
Bardzo proszę o odpowiedź. Zapomniałam jeszcze dopisać, że dodatkowo bardzo często oddaję mocz oraz czuję pobolewanie jajników.
Pomocy

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Bardzo możliwe, że pomimo dwóch negatywnych testów jest Pani w ciąży. Czasem domowe testy z moczu dają we wczesnym okresie wynik fałszywie negatywny (zapraszam także do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). Jeśli miesiączka nie będzie się nadal pojawiać, radzę powtórzyć test po kolejnych kilku dniach, używając moczu porannego, lub udać się do przychodni i poprosić o zbadanie stężenia hCG we krwi- jest to metoda pewniejsza.

O objawach ciąży może Pani przeczytać w artykule: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy. Uczucie "wzdęcia" w podbrzuszu może być wywołane przekrwieniem i powiększeniem macicy związanym z ciążą. Pobolewanie w podbrzuszu to bardzo częste zjawisko w pierwszych tygodniach rozwoju zarodka.

Pani objawy mogą także sugerować zaburzenia hormonalne. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że miesiączkuje Pani regularnie oraz że starają się Państwo o dziecko, zdecydowanie bardziej prawdopodobna jest ciąża :)

Pozdrawiam serdecznie!