Nieustające szumy uszne przy nadciśnieniu

Witam! Moja mama ma 75 lat i od wielu lat cierpi na nieustające szumy uszne,które ani na moment nie ustają.Leczy się na astmę i nadciśnienie.Szumy te ma już od bardzo dawna.Z czym to może być związane,jaki może być powód i czy jest jakaś szansa na wyleczenie tego.Z poważaniem - Elżbieta

W tym wieku szumy uszne bardzo trudno wyleczyć. Przyczyn jest wiele. Jedną z nich jest miażdżycowe stwardnienie tętniczych naczyń mózgowych, które szum płynącej krwi przenoszą do ośrodków słuchowych w mózgu. Jedyną możliwością zagłuszenia tych szumów jest zainstalowanie u mamy obustronnych aparatów słuchowych. One przenosząc do uszu wzmocnione dźwięki świata zewnętrznego zagłuszą szumy pochodzące z głowy.