Nieustający kaszel - co robić?

Witam. Bardzo często w roku choruję - katar, ból gardła, kaszel. Zwykle ustępowało to po zażywaniu leków, po upływie ok 2 tyg. Ale te częste choroby (kilka razy w roku) kolidują na dodatek z wykonywanym przeze mnie zawodem (nauczyciel). Po kilku latach po chorobach pozostał kaszel. Gdy dużo mówię, a niestety nie dam rady inaczej w pracy, męczy mnie kaszel, muszę cały czas nosić ze sobą butelkę wody. Czasem potrafię przespać spokojnie pół nocy, aby w środku obudził mnie nagły atak, suchego kaszlu. Tak jakby gardło było całkowicie wysuszone i potem drażnił je nawet oddech i wdychane powietrze!!! Leczyłam się już u alergologa, laryngologa, homeopaty, pulmonologa i nikt nie potrafił mnie do końca z tego wyleczyć. Zawsze pozostawał kaszel. Osobiście wydaje mi się, że mam wysuszone błony śluzowe, ale pulmonolog obalił tą tezę. Zaś w klinice laryngologicznej, po obejrzeniu gardła usłyszałam, że mam zanik błony śluzowej i na to nie ma lekarstwa. Co mam robić??? Bardzo proszę o radę...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niestety bez obejrzenia Pani oraz analizy wykonanych badań nie jestem w stanie ustalić przyczyny Pani dolegliwości. Do rozpoznania konieczna jest także informacja na temat przebytych i leczonych obecnie chorób. Czy nie ma Pani nadćisnienia tętniczego, leczonego inhibitorami konwertazy? Są to leki, których najczęstszym działaniem niepożądanym jest suchy, męczący kaszel? Jeśli tak, wskazana jest zamiana preparatu na inny.
Pozdrawiam.