Nieustanna mleczno-biała wydzielina w czasie stosowania pigułek

Witam. 10 dni temu rozpoczęłam drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych y***. gdy skonczylam pierwsze opakowanie, prawidłowo pojawiła mi się miesiączka. Tylko, że już chyba siódmy dzień zaczęłam już drugie opakowanie! Mam mleczno-białą wydzielinę. Cały czas. W czasie stosowania pierwszego blistra po raz pierwszy współżyłam z chłopakiem, stosowaliśmy także prezerwatywy. Tydzień temu również się kochaliśmy z tabletkami plus prezerwatywa, poza tym miałam normalnie okres więc myślę, że to nie ma nic wspólnego z ciąża. Czy taka wydzielina to coś normalnego w czasie zażywania pigułek? Dodam, że w październiku miałam wyniki cytologii - I.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, u niektórych kobiet pod wpływem przyjmowanych w tabletkach hormonów następuje zwiększenie ilości śluzu wydzielanego przez gruczoły w obrębie szyjki macicy (tzw. śluzu szyjkowego). Jeśli sytuacja nie unormuje się w czasie przyjmowania tabletek z kolejnych kilku opakowań i będzie to Pani przeszkadzało, to konieczna może być zmiana na inny preparat lub odstawienie tabletek.

Istnieje również możliwość, że wydzielina spowodowana jest infekcją pochwy. W takim układzie miałaby ona jednak grudkowatą strukturę (grzybica) lub przykry zapach (zakażenie bakteryjne). Jej barwa nie byłaby też raczej biała, lecz żółta czy zielonkawa (nie licząc grzybicy).

Pozdrawiam serdecznie!