Nieustanne bóle nóg u 58-latka

Mam 58 lat. Od 4 lat bolą mnie nogi już przy krótkim marszu, np. po przejściu ok. 400 m do przystanku. Ból jest taki, że muszę chwilę odpocząć przy podczas wchodzenia na piętro. Krótkotrwały odpoczynek przynosi ulgę zwiększa moją wydajność . Mogę np. chodzić przez 5 km na grzybach i jakoś wtedy nie odczuwam bólu. Byłem już u lekarza ortopedy i lekarza naczyniowca. Jest wszystko w porządku. Ostatnio zaczęły mnie boleć co jakiś czas duże palce u nóg. Co to może być i gdzie mam szukać pomocy.

Prawdopodobnie to objawy miażdżycy tętnic kończyn dolnych , naczyniowiec wykonując usg doppler moze to wykluczyć . Druga możliwość to tzw. Ciasnota kanału kręgowego z uściskiem na rdzeń