Nieustanne zawroty głowy, uczucie ciężkości

Mam 22 lata. Od tygodnia mam zawroty głowy, które nie ustępują nawet na sekundę, dosłownie. Do tego czuję ciężkość w okolicach nosa, czoła i głównie prawej skroni. Czasami kłucie w skroniach oraz ucisk. oraz pulsowanie (mam wrażenie, że tylko w jednym miejscu, ale nie potrafię określić w którym). Często odczuwam również trudność w oddychaniu, wtedy automatycznie muszę odkaszlnąć. Oraz takie "ciągnięcie" pod prawą piersią. Czuję również ucisk w prawej piersi i w mostku, drętwiejące ręce i nogi (chociaż od 3 tygodni nie drętwieją). Od tygodnia również odczuwam drżenie całego ciała, głównie nóg (nie jest mi zimno, ani nic). Lodowane dłonie i stopy 2-5 razy dziennie. Czasami przez 2 dni mam ciepłe. Miałam badania RTG klatki piersiowej - wynik prawidłowy. EKG, echo serca - zastawka mitralna, morfologicznie prawidłowa, niedomykalność 1/4 Biochemia - w normie (poza Cholesterol HDL bezpoś. - tutaj umiarkowane ryzyko miażdżycy) Morfologia 25 parametrów - wszystko w normie Immunochemia, TSH 3 - w normie Dodam jeszcze, że prowadzę bardzo bierny tryb życia i przesiedziałam połowę mojego życia (prawie w jednej pozycji przy komputerze). Mam nadwagę - ważę 75 kg przy wzroście 167 cm (jakiś czas temu ważyłam 93 kg). Będąc przy kręgosłupie, mam duże piersi - 80 F. Niedawno leczyłam przewlekłe zapalenie zatok sitowych oraz zapalenie ucha, ale antybiotyk podrażnił moją wątrobę i musiałam odstawić. Do tego mam kaszel i katar od roku + chrypkę od pół roku. Moje ciśnienie zawsze było w granicach 170/110, ale kiedy miałam mierzone 2 dni temu, miałam 90/60. Nie jestem pewna czy zawroty głowy spowodowane zmianą ciśnienia mogą trwać tydzień i nie ustawać nawet na sekundę. U okulistki byłam około rok temu - stwierdziła: astygmatyzm + nieprawidłowe dno oka, ciśnienie oka lewego i prawego 20 oraz 21 mm Hg - prawdopodobieństwo jaskry. Natomiast... poziom prolaktyny przekracza 200 ng/ml. Nie wiem już co mam robić. Zawroty głowy, uciski w mostku i prawej piersi utrudniają mi funkcjonowanie. Nie wiem od czego to mam - badania krwi w normie, a czuję się okropnie. Bardzo bym prosiła o pomoc, zaczynam już panikować. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pani problem wydaje się  być złożony-a właściwie ma Pani wiele problemów zdrowotnych. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego lub specjalisty chorób wewnętrznych, który zajmie się wszelkimi aspektami zdrowia ogólnego, planując adekwatne konsultacje-laryngologiczną, neurologiczna, endokrynologiczną, ortopedyczna. Być może po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i badania fizykalnego wskazane okażą się również inne kolejne konsultacje oraz bardziej specjalistyczna diagnostyka.
Pozdrawiam