Nieustanny katar u dwulatki

Witam, kilkakrotnie pisałam już do Państwa serwisu. Zawsze otrzymałam dobra odpowiedź, więc piszę ponownie. Jestem mamą dwulatki. Opisywałam w poprzednich listach o katarze i kaszlu. Ok 7 tygodni temu po kolejnej wizycie u alergologa otrzymała steryd wziewny f**** (dwa razy dziennie po dwa wziewy), v**** (doraźnie), oraz s**** (raz dziennie jedna tabletka) i syrop k***** ( dwa razy dziennie po 4ml). Na początku przestała kaszleć, wszystko było w porządku. Natomiast 10 dni temu historia znowu się powtórzyła, to najpierw zaczęła kichać, i później kaszleć i tak do teraz. Ciągle leci jej z nosa wodnisty katar. Przy tym nie występowała gorączka. Oczywiście leki podaje tak, jak lekarz zapisał. Dodam, że testy na alergeny wziewne wyszły ujemnie. Uczulona jest tylko na mleko (badanie z krwi). Dodam, także że infekcje mykoplazmatyczne i inne zostały wykluczone, i mukowiscydoza i refluks także. Proszę o pomoc, co się małej znowu dzieje? Wydawało mi się, że skoro dostaje leki, to jej pomoże. Czy mam znowu pójść do alergologa? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Niemożliwe jest postawienie diagnozy przez internet bez doprecyzowania wywiadu lekarskiego oraz bez zbadania dziecka. Opisane objawy sugerują możliwość występowania infekcji wirusowej bądź etiologię alergiczną. Ujemne testy w kierunku danego alergenu nie wykluczają uczulenia na ten alergen, zwłaszcza u dzieci. Potwierdzenie alergii na krowie mleko zwiększa prawdopodobieństwo występowania uczulenia również na inne substancje. Warto udać się przede wszystkim do doświadczonego pediatry-dobrze, jeśli zna dziecko-który podczas wizyty wypyta o więcej istotnych informacji oraz zbada dziecko. To pozwoli lekarzowi wypowiedzieć się bardziej konkretnie na temat najbardziej prawdopodobnej przyczyny objawów oraz pomoże ustalić odpowiedni sposób postępowania.

Pozdrawiam