Nieustępujące objawy zapalenia oskrzeli a niedoczynność tarczycy

Mam 35 lat.Od 1.10.2013 r przez 2 tygodnie miałam zapalenie oskrzeli.Dostałam antybiotyk- sumamed. Objawy nie ustąpiły i dostałam doxycyclinum. Do dziś mam kaszel i ciągłe pobolewanie, mrowienie w okolicy lewej łopatki.24.10.2013 zrobiłam zdjęcie RTG płuc. Opis przedstawia - Niewielkie zagęszczenia odoskrzelowe w lewym dolnym polu płucnym. Zmiany włókniste w lewym szczycie, w lewej wnęce i w lewym dolnym polu płucnym. Serce w normie. Od ponad 11 choruję na niedoczynność tarczycy - hashimoto.

Witam! Nabłonek dróg oddechowych regeneruje się dość długo po epizodzie przebytej infekcji. Stąd objawy w postaci suchego kaszlu i dyskomfortu mogą utrzymywać się nawet do 6-8 tygodni. Wynik rtg potwierdza przebyte zapalenie oskrzeli. Zmiany w obrazie rtg ustępują wolniej niż objawy kliniczne i również mogą utrzymywać się przez kilka tygodniu od wyleczenia infekcji.