Niewidoczny zarodek w 5. tygodniu ciąży

Witam, W zwszłym tyg. tj. 22.10 byłam u lekarza i okazało sie, że jestem w 5 tyg. ciąży. Niestety widoczny był tylko sam pęcherzyk bez zarodka. Wielkośc pęcherzyka to 0.571 cm a więc prawidłowa. Ostatnią miesiączkę miałam 16.09. Pani dr kazała mi powtorzyć dzisiaj badanie tj, 30.10. Okazało się,że zarodka nadal nie widać, zlecila mi badanie 2 razy hcg i powtórną wizytę po otrzymaniu wyników. Czy jest możliwe, że zarodek jeszcze się pojawi? to jest moja 3 ciąża - 1 poroniłam, 2 -zdrowy chłopiec

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Istnieje taka możliwość choć w 5. tygodniu zarodek powinien być już dość dobrze widoczny.
Nie należy jednak zakładać najgorszej z opcji. Być może ciąża jest po prostu odrobinę młodsza i stąd zarodek wciąż nie jest widoczny.
Należy postępować zgodnie z zaleceniami ginekologa w celu weryfikacji sytuacji.