Niewielka lewostronna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego
Wynik badania rtg z dnia 30.10.2013 niewielka lewostronna skolioza rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego,lordoza pogłębiona minimalne zmiany zwyrodnieniowe krawedzi trzonów kręgów przestrzeń miedzykręgowa L5-S1 jest nieco węższa. poziomach Th12-S1 widoczne śa guzki Szmorla.... chciałabym sie dowiedzic czy operacyjne jest to schorzenie?? zaznaczam ze leki przeciw bólowe mi nie pomagaja

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany uwidocznione w badaniu wskazują na etiologię zwyrodnieniową. Wskazana jest rehabilitacja. Nie mniej jednak warto skonsultować wynik z ortopedą lub rehabilitantem.