Niewielki guzek - czy to rak piersi?

Witam.

Mam 22lata. W prawej piersi odkryłam pewne stwardnienie przypominające guzek, niewielki...czuje leciutki ból w tym miejscu, czasami coś mnie kłuje tak jakby w głębi piersi. Pierś jest troszkę większa od lewej, ale zawsze tak było. Nie zauważyłam żadnych zmian na skórze piersi. Nie brałam żadnych hormonów nigdy, nikt w rodzinie nie miał raka.

Czy to może być rak?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Statystycznie w 80% przypadków guzków zgrubień oraz innych zmian wykrywanych przy samobadaniu okazuje się zmianami niegroźnymi. Mimo to należy zachować ostrożność, gdyż może to być również zwiastunem poważnej choroby. Im wcześniej wykryjemy złośliwą zmianę, tym jest większa szansa na wyleczenie. Pierwszym krokiem do postawienia diagnozy jest wizyta u lekarza ginekologa.