Niewielkie krwawienia po porodzie a nieregularny okres

W drugim i trzecim miesiącu po porodzie wystąpiły u mnie niewielkie krwawienia trwające dwa do pięciu dni w odstępach tygodniowych lub dwutygodniowych. Czy to może być taki nieregularny okres?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie objawy mogą być wynikiem wahania poziomu hormonów, co jednak może samo ustąpić. Dodatkowo czynnikiem wpływającym na zaburzenia ich stężeń może być niedawny poród.