Niewielkie obniżenie MCHC

Witam, właśnie odebrałam wyniki badań krwi, czułam się zmęczona osłabiona. Mam obniżony MCHC 32,6 (norma 33-35,6) oraz podwyższony PCT 0,41 (norma 0,17-0,38). Co mi może dolegać? Czy to wskazuje na anemię?

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Tak niewielkie obniżenie MCHC zwłaszcza przy prawidłowych pozostałych parametrach układu czerwonokrwinkowego nie świadczy o anemii. Podobnie nie jest niepokojący tak niewiele podwyższony PCT. Tak więc te nieprawidłowości nie są przyczyną odczuwanego osłabienia. Pozdrawiam!