Niewielkie odchylenia w morfologii krwi

Odebrałam wyniki z morfologii i mam pewne odchylenia, co to oznacza: RDW-CV 11,2, PDW 17,3, eozynofile 0,02, neutrofile 70,1, eozynofile %*0,3. Dodam, że sama odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam 6 lat, a teraz byłam u neurologa, ponieważ miałam zawroty głowy i pani doktor zapisała mi betaserc. Badania robiłam w trakcie brania leków.

Lek. Magdalena Pikul

Witam, Odchylenia tych parametrów są bardzo niewielkie i w zasadzie nie mają większego znaczenia diagnostycznego, ani też z pewnością nie mają związku z Pani dolegliwościami. Jeśli chodzi o RDW-CV to jest to parametr określający zróżnicowanie wielkości krwinek czerwonych i jeśli pozostałe parametry w układzie czerwonokrwinkowym są w normie to nie ma on większego znaczenia. Podobnie PDW oznacza zróżnicowanie wielkości płytek krwi i o ile pozostałe parametry dotyczące płytek są w normie to jest to bez znaczenia. Obniżone eozynofile mogą występować w przypadku stresu czy wysiłku fizycznego, a neutrofile podwyższone mogą towarzyszyć infekcjom bakteryjnym, ale tak niewielkie odchylenie od normy z pewnością nie ma żadnego znaczenia. Tak więc nie ma powodu do niepokoju tymi wynikami. Pozdrawiam!