Niewydolność szyjki macicy a poronienie

Witam w zesżłym roku poronilam w 20tyg ciazy lekarz stwierdzilł własnie niewydolnosc szyjki macicy..... Minął rok i zaczynam myslec znowu o dziecku z partnerem... ale obawy sa duze strasznie sie boje czy nie spotka Mnie to ponownie.... Jak mozna temu zapobiec??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, niewydolność szyjki macicy wymaga przede wszystkim częstych kontroli ginekologicznych w trakcie przebiegu ciąży. Przede wszystkim powinna Pani ograniczyć wysiłek fizyczny, dużo odpoczywać. Ew. leczenie (przede wszystkim poprzez założenie szwu okrężnego na szyjkę macicy) w trakcie ciąży będzie zależało od przebiegu ciąży.