Niewyraźna kreska w teście ciążowym

mój wynik hcg to 2,6 mIU/ml miesiączkę powinnam dostać jakieś dwa tygodnie temu test płytkowy wyszedł pozytywnie choć druga kreska była nie wyraźna co to oznacza?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Aby test ciążowy z moczu uznać za wiarygodny powinien zostać wykonany dwukrotnie. Nie wiem kiedy oznaczała Pani poziom hormonu beta-hCG, co jest istotne diagnostycznie. Jeśli oznaczenie zostało wykonane 2 tygodnie od daty spodziewanej miesiączki to poziom beta-hCG wyklucza ciążę.
Powinna Pani pójść do ginekologa, który Panią zbada i spróbuje ustalić przyczynę spóźniającej się miesiączki.