Niezabezpieczony stosunek bez wytrysku a ciąża

Witam. 2 dni przed terminem miesiączki(licząc przy cyklach 30 dniowych doszło do niebezpiecznego stosunku. Nie doszło jednak do wytrysku. Cykle mam nieregularne.Okres pojawił się w 40 dniu cyklu i był normalny, czyli dwa dni obfite, potem już mniej. Jednak po okresie zaczęłam odczuwac silne pieczenie sutków plus pojawiły się krostki. Wykonałam test po28dniach od stosunku i wyszedł negatywnie. Co może więc oznaczać ból piersi? Wizytę umówioną mam dopiero za 4 dni, a chciałabym się trochę uspokoić
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie. Skoro test ciążowy po 28 dniach od stosunku jest negatywny, to nie powinna się Pani niepokoić. A propos pieczenia skóry sutków oraz krostek, które się pojawiły, to najprawdopodobniej jest to objaw alergiczny. Proszę się zastanowić czy nie zmieniła Pani ostatnio proszku do prania/płynu do płukania lub też czy nie kupiła Pani nowej bielizny. Jeśli objawy nasiliłyby się, proszę nie czekać tylko udać się na konsultację do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.