Niezałożenie drenu podczas operacji usunięcia torbieli z jajnika

witam.w ubiegłym tygodniu miałam operację która polegała na usunięciu torbieli z jajnika. o godz.10.00 rano miałam pierwsze cięcie przy którym lekarz nie założył drenu co spowodowało krwawienie w jamie brzusznej i byłam cała fioletowa w miejscu cięcia i całe wargi. po 10 godzinach zrobiono mi zimne okłady a o godzinie 23.00 kolejny raz znalazłam się na stole operacyjnym.czy przy pierwszej operacji powinnam mieć ten dren czy nie było to konieczne?czy to był błąd lekarza?

Witam. Stwierdzam pewne nieścisłości: jeśli krwawienie w jamie brzusznej, to nie ma zasinienia w powłokach. Dren w jamie brzusznej pozostawia się jedynie w razie bezwzględnej konieczności - ciało obce działa drażniąco i powoduje zrosty mogące dać niedrożność przewodu pokarmowego.

Nie byłem obecny przy operacji - nie potrafię więc ocenić! Jeżeli lekarz nie założył drenu po pierwszej operacji , to należy przypuszczać , że nie widział takiej potrzeby , bo nie było krwawienia! Czasami zdarza się jednak ,że krwawienie występuje w jakiś czas po operacji - podejrzewam , że u Pani tak było - i wtedy trzeba reoperować z pozostawieniem drenu> JEST TO JEDNAK TYLKO MOJE GDYBANIE NA PODSTAWIE WŁASNEGO,BOGATEGO DOŚWIADCZENIA!!! Szczegółowo odpowie lekarz prowadzący! zż