Niska masa ciała 2-letniego dziecka

wita moje dziecko ma 2 latka i 8 mc wazy 10 kg nie choruje rozwija sie dobrze jest ruchliwy. Je 4 do 5 posilków dziennie martwie sie jego masa ciala bo bardzo malo przybywa na wadze je wszystko ale nie sa to duze ilosci .Bardzo sie martwie bo jego rówieśnicy waza duzo wiecej od niego prosze o porade.

Drugi rok życia jest rokiem kiedy przyrost masy ciała jest niewielki bo jest to czas na doskonalenie funkcji.Spadek łaknieniamoże być o 50%mniej niż w końcu 1 roku. Ruchliwość i chęć do zabawy na ogół jest objawem zdrowia ( można sorawdzić przy okazji innych planowanych badań T3 T 4 i TSH czyli czynność tarczycy)