Niska samoocena po wychowywaniu się z ojcem alkoholikiem

Wychowałam się w domu gdzie ojciec pił, mam bardzo niską samoocenę nie radzę sobie z tym. Mam 35 lat i dwa nie udane małżeństwa. Teraz jestem w związku od 2 lat z partnerem o 10 lat młodszym wiem że mnie kocha ale ja ciągle mam obawy że mnie zostawi dla młodszej robię mu awantury nawet o to że spojrzy na inną.Bardzo boję się porażki że znów mi się nie uda i to ja zniszczę.Proszę o podpowiedz gdzie się udać może razem z partnerem . Agnieszka

Zachęcam przede wszystkim Panią do ośrodka leczenia uzależnień gdzie mają w programie psychoterapię dla dorosłych dzieci alkoholików. To o czym Pani pisze zdarza się dość często u osób wychowywanych w rodzinie gdzie ktoś nadmiernie pił alkohol. Wielu osobom taka terapia pomaga w nauczeniu się właściwego reagowania na emocje w życiu dorosły.
Proszę to zrobić. gra jest warta świeczki. pozdrawiam ciepło.