Niska waga ciała i brak apetytu podczas miesiączkowania

Witam .. mam 20lat, wzrostu 166, ważę z 42kg .. bardzo bym chciala przytyc... ale mam szybkie spalanie materii .. dodam ze przy okresach miesiaczkowych wlasnie nie mam apetytu, brzuch strasznie boli, i tym sposobem czuje ze dalej chudne .. :( teraz czesto bardzo mnie bola plecy, nie wiem czy to ma cos wspolnego z niedowaga .. chcialabym wazyc minimum 55kg ale takie cuda chyba nie sa mozliwe,co mam zrobic ? Udac sie jak najszybciej do dietetyka ? Ginekologa ? ( bo przy miesiaczkowaniu chudne ) .

Witam,

aby zdrowo przytyć należy przede wszystkim:
- zdrowo jeść (odradzam pizzę i chipsy) w czasie całego cyklu mięsięcznego
- wybierać jedynie pełnowartościowe produkty, np. mięso zamiast parówek. Dzięki temu dostarczamy pełnowartościowego białka niezbędnego do rozbudowy masy mięśniowej, a więc przybrania na masie ciała
- spożywać dużo produktów zbożowych pełnoziarnistych np. chleb razowy, grube kasze, ryż dziki itd.
- niezbędna jest także aktywność fizyczna, aby energia przekształcała się w mięśnie, a nie w tkankę tłuszczową. W czasie miesiączki także ćwiczymy, ale lżej np. stretching lub joga. To bardzo pomocne przy bólu miesiączkowym.

Zachęcam do kontaktu przez internet to ustalimy odpowiednie ilości dla Pani

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/