Niska waga ciała i rak żołądka

Witam. Jestem chłopakiem i mam prawie 19 lat. Mam niestety duży problem gdyż jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie raka żołądka.. Chciałbym zapytać, czy to właśnie powoduje u mnie bardzo szybki spadek masy ciała? Obecnie ważę 51 kg przy wzroście 183cm. Chciałbym wiedzieć też czy to bardzo duża niedowaga? Bardzo proszę o pomoc..

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę napisać jak typ nowotworu został u Pana zdiagnozowany. Tak, utrata masy ciała może być związana z chorobą rozrostową. Pana BMI wynosi 15,23 co oznacza głęboką niedowagę. Czy jest Pan pod opieką poradni onkologicznej?

Jest to bardzo duża niedowaga. Radziłabym skonsultować się z lekarzem w sprawie suplementów (które nie wchodziłyby w interakcję ze stosowanym leczeniem) oraz do dietetyka aby zanalizował Pana sposób żywienia i pomógł ustalić plan żywieniowy.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl